Bilgi

Masif Ahşap

Masif ahşap mobilya %100 ahşap mobilyadır. İç donanım, kasanın kendisi her şey ahşaptan oluşur. Masif ahşap mobilyalar geleneksel olarak pahalıdır, çünkü asla seri bir fabrika üretimi değildir, her zaman çevre dostu bir malzemeler kullanılır.
Fabrikalarda bu tür mobilyaların üretimi için ekipman, sadece testereler, ahşap öğütme makinaları ve manuel ekipmanlar kullanılır. Masif ahşap, ağacın kaplama veya doldurma yapılmamış en saf halidir.
Sunta veya mdfler gibi ahşabın işlenmesiyle üretilmez bu nedenle tamamen doğal bir ahşap türüdür. Genellikle mobilyalarda ve marangozluk için tercih edilir.
Yapıştırıcılarla bir arada tutulan ağaç liflerinden oluşan işlenmiş ahşabın (mdf, sunta) aksine, masif ahşap, tamamen doğal ağaç lifleri içerir.
Dolgu maddesi veya yapıştırıcı kullanılmaz.
Her bir masif ahşap türü, damar deseni, rengi ve dokusu dahil olmak üzere kendine has özelliklere sahiptir. Masif ahşap üretilen mobilyalarda en fazla çam, meşe, köknar, ladin, dişbudak, kayın ve ceviz kullanılır.
Son derece dayanıklı yapıya sahip olan Masif Ahşap diğer ürünlere göre daha az bakım gerektirir.
Ayrıca astım gibi solunu hastalıklarına karşı koruma sağlar ve ortamda ki havanın temizliğine de yardımcı olmaktadır.
Bu ahşap mobilyanın eve yansıttığı o doğallık hissini kelimelerle anlatmak zordur. Öncelikle, hoş bir kokuya sahiptir ve ikincisi, vücut üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Evinizde, ofisinizde kendinizi her daim huzur içinde hissedebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir